Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

XXVII. Niedziela Zwykła - 8 października 2017

 

  • W poniedziałek 2 października gościliśmy w sanktuarium Radio Maryja i TV Trwam. Dziękuję za obecność katolickich mediów w sanktuarium, zwłaszcza redemptorystom: o. Tadeuszowi Rydzykowi i o. Dawidowi Wilczyńskiemu oraz całej Ekipie transmisyjnej.  Wyrażam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania spotkania i transmisji (służba liturgiczna, Michał Zator, harfista; Agnieszka Tarnawska, organistka; Maciej Pietrowicz, trębacz), a także Drogim Pielgrzymom.
  • Dzisiaj po mszy św. zapraszam na nabożeństwo i spotkanie Wspólnoty Vir Dolorum. Po nabożeństwie możliwość przyjęcia szkaplerza i przyjęcia do Wspólnoty Vir Dolorum.
  • Z okazji przeżywanego dzisiaj Dnia Papieskiego po mszy św. zbierane będą dobrowolne ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (stypendia dla uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin).
  • Zapraszamy na kolejną prezentację Verba Sacra do katedry poznańskiej w niedzielę 8 października o godz. 17.00
  • W czwartek 12 października w rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej odbędą się w katedrze dwa nabożeństwa: (1) o godz. 11.30, z okazji Światowego Dnia Seniora – msza św., której przewodniczyć będzie ks. abp Stanisław Gądecki, na którą zapraszamy szczególnie wszystkich seniorów, emerytów i starszych wiekiem. Przed mszą św. o godz. 11.00 krótki koncert religijny; (2) o godz. 18.00 – nieszpory, na które zapraszamy kapłanów, siostry zakonne i wiernych m. Poznania. Nieszporom przewodniczył będzie ks. bp Zdzisław Fortuniak.
  • W 56. rocznicę koronacji w parafii farnej rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Nauki głoszą ojcowie paulini: Melchior i Albert. W dni powszednie uroczyste msze św. odpustowe o godz. 12.30 i 19.00.
  • W miesiącu październiku codziennie o godz. 17.30 odprawiane są Nabożeństwa różańcowe. W niedzielę po mszy świętej odmawiamy jedną dziesiątkę Różańca świętego. W następną sobotę Różaniec z nabożeństwem do św. Gemmy Galgani.
  • Nawiązując do tradycji muzycznej sanktuarium zapraszam na koncerty organowe: „Muzyka i słowo 2017”, które odbywają się w miesiącu wrześniu i październiku o godz. 19.00. Po koncercie krótka prezentacja kościoła. Na najstarszych organach w Poznaniu i Wielkopolsce koncertują wirtuozi z Akademii Muzycznej w Poznaniu: 7 XAgnieszka Kosmecka: 21 X – Kamil Lis. Po koncercie promocja tomiku poezji Arkadiusza Stańczyka pt. Miłowanie (wstęp wolny) 
  • Polecam dewocjonalia i pamiątki, które można nabyć w Kaplicy Cudu Eucharystycznego, po mszy św. w czwartek i niedzielę.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu. 

 

 

ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium 


 POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...