Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

V. Niedziela zwykła – 10 lutego 20191. W poniedziałek 11 lutego przypada uroczystość Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza św. w sanktuarium o godz. 10.00 oraz 18.00. Po mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo eucharystyczne i każdy z osobna otrzyma błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. 

2. W czwartek 14 lutego wspomnienie liturgiczne świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Msza św. w kaplicy z czasie której będziemy modlić się o zachowanie dziedzictwa kulturowego i religijnego w państwach europejskich. 

3. W sobotę 16 lutego po mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wynagrodzenia za zaniedbanie kultu Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w Poznaniu oraz za grzechy świętokradztwa (od 19.00 do 20.00).

4. W niedzielę 17 lutego odbędzie się 77. Pokutny Marsz Różańcowy. Marsz rozpoczyna się od mszy św. w kościele Bożego Ciała o godz. 12.30, po której uczestnicy wyruszą ulicami Starego Miasta  do Sanktuarium Krwi Pana Jezusa (ok. 14.30), a potem do kościoła księży jezuitów przy ul. Szewskiej. Zakończenie w kościele oo. franciszkanów na Wzgórzu Przemysła (odnowienie Ślubów Jasnogórskich i zawierzenie się Niepokalanemu Sercu Maryi).

5. Wielki Post rozpocznie się w środę 6 marca (obrzęd sypania głów popiołem). Tradycyjnie będziemy uczestniczyć w 40. dniowych rekolekcjach, a także w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W piątek 12 kwietnia Dzień Stacyjny w sanktuarium oraz erygowanie nowej Drogi Krzyżowej. Uroczystości będzie przewodniczył ks. bp Grzegorz Balcerek. 

6. W sobotę 30 marca odbędzie się adoracja i uwielbienie Pana Jezusa od 19.00-21.00. Jest to inicjatywa młodzieży, która przez uwielbienie chce włączyć się w obchody 620. rocznicy Cudu Eucharystycznego w Poznaniu. 

7. Na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl) można codziennie korzystać z transmisji mszy świętej i innych uroczystości. Na ogólnym menu jest pozycja TV.

8. Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium https://www.facebook.com/trzyhostiepoznan/ 

9. Polecam dewocjonalia i pamiątki, które można nabyć w Kaplicy Cudu Eucharystycznego po mszy św. w czwartek i niedzielę; w sposób szczególny serię książek „Nasi Orędownicy”.

10. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu.

 

ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium 

POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...