Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

XXVI. Niedziela  Zwykła –  30 września 20181. W sanktuarium istnieją dwa duże wizerunki świętych Archanioł Michała i Gabriela. Dziękujmy za ich obecność i błagajmy o wstawiennictwo. Święci Michale i Gabrielu – módlcie się za nami. 

2. W niedzielę o godz. 16.30 w Galerii u Jezuitów odbędzie się koncert Zespołu 33. 

Usłyszymy pieśni dedykowane Matce Bożej. Po koncercie mszy święta o godz. 18.00.

3. W miesiącu październiku codziennie o godz. 17.30 odprawiane będą nabożeństwa różańcowe, natomiast w niedzielę bezpośrednio po mszy świętej. 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października. Pamiętajmy o szczególnym wymiarze tych dni, aby pokutą i umartwieniem wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. 

5. W piątej 5 października przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, której relikwie znajdują się w sanktuarium. Zapraszam na uroczystą mszę św. po której zostanie odprawione nabożeństw ku jej czci. 

6. W niedzielę 7 października w kościele oo. jezuitów odpust ku czci Matki Bożej 

Różańcowej. Uroczystą mszę św. z kazaniem odprawi  o godz. 11.00. o. Wojciech Prus OP. Po Eucharystii w Galerii u Jezuitów koncert  i poczęstunek dla wszystkich.

7. Na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl) można codziennie korzystać z transmisji mszy świętej i innych uroczystości. Na ogólnym menu jest pozycja TV.

8. Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium https://www.facebook.com/trzyhostiepoznan/ 

9. Polecam dewocjonalia i pamiątki, które można nabyć w Kaplicy Cudu Eucharystycznego po mszy św. w czwartek i niedzielę; w sposób szczególny nową serię książek Nasi Orędownicy.

10. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu. 


ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium 

 


POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...