Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  – 21 kwietnia 20191. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego kończy święte Triduum Paschalne. 

Wszystkim Pielgrzymom składam serdeczne życzenia, aby Zmartwychwstały Pan umacniał w wierze i prowadził swoją miłością przez codzienność do Nieba.

2. W obydwa święta wielkanocne msza św. o godz. 10.00. W poniedziałek wielkanocny będziemy modlić się i wspierać ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski 

i Wydział Teologiczny UAM.

3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Miłosierdzia Bożego 

i rozpocznie się  Tydzień Miłosierdzia Bożego. Po mszy świętej nabożeństwo 

do Miłosierdzia Bożego.

4. W oktawie wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i hucznych zabaw (28 IV).

5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w Wielkim Poście uczestniczyli 40. dniowych rekolekcjach z Matką Bolesną i nabożeństwach pasyjnych. 

Szczególne podziękowanie składam wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół 

i kaplicę do Triduum  Paschalnego; dziękuję służbie liturgicznej i organiście, a także wiernym, którzy modlitwą, dobrym słowem i czynem wspierali przygotowania do Świąt Wielkanocnych. 

6. Osobne podziękowania składam Autorom medytacji Drogi Krzyżowej, którzy 

w kolejne piątki Wielkiego Postu modlili się w sanktuarium i przedstawili swoje teksty (Maria Dolata, Jarosław Haładuda, Andrzej Sikorski, Iwona Waksmundzka, Anna Wilowska, ks. Leszek Wilczyński) oraz wszystkim pozostałym Autorom. Wydrukowane teksty pt. Medytacje Drogi Krzyżowej 2019 można nabyć w punkcie sprzedaży w kaplicy (w cenie10 zł.)

7. W sobotę 27 kwietnia odbędzie się adoracja i uwielbienie Pana Jezusa 

od 19.00-21.00. Jest to inicjatywa młodzieży, która przez uwielbienie włącza się 

w obchody 620. rocznicy Cudu Eucharystycznego w Poznaniu.

8. Zapraszam do udziału w pierwszej sobocie miesiąca maja (4 V). Modlitwy ku czci Niepokalanego Serca NMP rozpoczynają się o godz. 7.30 różaniec – część chwalebna, później msza św. o godz. 8.00, po której 15 minut rozważania. 

9. W pierwszą i drugą sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 18.00 odbywają się w sanktuarium koncerty kameralne „Muzyka i Słowo”. Najbliższy koncert w sobotę 

4 maja 2019: Dominik Kaczmarek – organy; Maria Niebylska – flet.

10. Na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl) można codziennie korzystać z transmisji mszy świętej i innych uroczystości. Na ogólnym menu jest pozycja TV.

11. Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium: www.facebook.com/trzyhostiepoznan. 

12. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu.

 

 

ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium 

POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...