Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

XVII. Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019
1. Składam serdeczne podziękowanie młodzieży za Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym  Sakramencie, które odbyło się w sobotę po mszy świętej.  

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Pamiętajmy o szczególnym wymiarze tych dni, aby modlitwą pokutą i umartwieniem wynagradzając Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. 

3. W czwartek można uzyskać odpust Porcjunkuli. 

4. W niedzielę 4 sierpnia kolejne nabożeństwo ku czci Pana Jezusa Męża Boleści z możliwością przyjęcia Czerwonego Szkaplerza Męki Pańskiej. 

5. W sobotę 10 sierpnia po mszy św. nabożeństwo do św. Gemmy Galgani, patronki nawrócenia. 

6. W poniedziałek 12 sierpnia gościć będziemy w sanktuarium TV TRWAM i Radio Maryja. Transmisja rozpocznie się o godz. 17.30 (program muzyczny, informacje o sanktuarium, Anioł Pański, spotkanie Ojca z Rodziną Radia Maryja), o godz. 18.20 rozpocznie się msza św. koncelebrowana. Natomiast  wieczorem transmisja rozmów niedokończonych pt. „Cud Eucharystyczny – wczoraj i dziś” (21.30-23.45 z Instytutu Studiów Kościelnych Lubranscianum, działającego przy sanktuarium. 

7. W czwartek 15 sierpnia uroczystość 620. rocznicy Cudu Eucharystycznego. Mszy świętej dziękczynnej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie abp Jan Paweł Lenga, emerytowany biskup diecezji karagandyjskiej [Kazachstan]. 

8. Na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl) można codziennie korzystać

 z transmisji mszy świętej i innych uroczystości. Na ogólnym menu jest pozycja TV.

9. Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium: www.facebook.com/trzyhostiepoznan. 

10. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia, a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu. 


ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium 

POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...