Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

I Niedziela Wielkiego Postu– 18 lutego 2018


  • W Środę Popielcową rozpoczął się Wielki Post – czas pokuty, oczyszczenia, nawrócenia. Zwyczajem poprzednich lat zapraszam do udziału w 40. dniowych rekolekcjach pasyjnych, w tym roku z bł. kard. Johnem Henrym NEWMANEM. Natomiast w każdy piątek po mszy św. o godz. 18.00 odprawiane jest Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z tekstami autorskimi (23 lutego rozważania poprowadzi Jarosław Haładuda). Polecam publikację pt. Medytacje Drogi Krzyżowej 2018, w cenie 10 zł do nabycie po mszy świętej. W każdą niedziele po mszy św. o godz. 10.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
  • W Wielkim Poście (od Środy Popielcowej 14 II do Niedzieli Palmowej 25 III 2018) wszyscy wierni mogą podjąć trud pielgrzymowania do Kościołów Stacyjnych Miasta Poznania, na wzór kościołów stacyjnych w Rzymie. Wśród wyznaczonych kościołów stacyjnych jest tutejsze sanktuarium – w łączności z Bazyliką św. Stefana (piątek 23 III 2018). Szczegółowy program wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.   
  • Z okazji Święta Katedry św. Piotra odbędą się w czwartek 22 lutego o godz. 18.00 w katedrze uroczyste Nieszpory pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego.
  • Wspólnota modlitewno-pokutna zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w każdą III. sobotę miesiąca (w tym miesiącu 17 II) po mszy świętej o godz. 18.00 w intencji przebłagania i wynagrodzenia za zniewagi i zaniedbania kultu Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.
  • Zapraszam serdecznie na koncert pasyjny, podczas którego zostanie wykonana kompozycja specjalnie dedykowana temu sanktuarium pt. Lamentacje. Utwór na organy i sopran został skomponowany przez Jacka Pupkę, organistę katedry poznańskiej . Premierowa prezentacja Lamentacji odbędzie się w IV. niedzielę Wielkiego Postu (11 III).
  • Na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl) można codziennie korzystać z transmisji mszy świętej i innych uroczystości. Na ogólnym menu jest pozycja TV.
  • Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium https://www.facebook.com/trzyhostiepoznan/
  • Polecam dewocjonalia i pamiątki, które można nabyć w Kaplicy Cudu Eucharystycznego po mszy św. w czwartek i niedzielę; w sposób szczególny nową serię książek Nasi Orędownicy.

 

 

 

 

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu.

 

ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium

POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...