Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

III, Niedziela Wielkanocna – 15 kwietnia 2018

 

  • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny, natomiast następna niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania.  
  • W piątek 20 kwietnia upływa szesnaście lat od ingresu ks. abp Stanisława Gądeckiego do katedry poznańskiej. W tym dniu Ksiądz Arcybiskup przewodniczyć będzie mszy świętej w katedrze o godz. 18.00 na którą serdecznie zapraszamy kapłanów i wiernych.
  • W sobotę 21 kwietnia po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi wspólnota modlitewno-pokutna w intencji przebłagania i wynagrodzenia za zniewagi i zaniedbania kultu Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.
  • W niedzielę 22 kwietnia odbędzie się 66. Pokutny Marsz Różańcowy. Marsz rozpoczyna się od mszy św. w kościele Bożego Ciała o godz. 12.30, po której uczestnicy wyruszą ulicami Starego Miasta  do Sanktuarium Krwi Pana Jezusa (ok. 14.30), a potem do kościoła księży jezuitów przy ul. Szewskiej. Zakończenie w kościele oo. franciszkanów na Wzgórzu Przemysła (odnowienie Ślubów Jasnogórskich i zawierzenie się Niepokalanemu Sercu Maryi).
  • Zapraszamy na kolejną prezentację Verba Sacra, która odbędzie się w katedrze 22 kwietnia  o godz. 17.00. Zostanie zaprezentowana Księga Liczb. Wystąpi aktor Marcin Kwaśny, znany jako odtwórca postaci rotmistrza Pileckiego i Żołnierzy Wyklętych. Towarzyszyć mu będzie zespół muzyczny pod kierunkiem Katarzyny Stroińskiej-Sierant.
  • Serdecznie zapraszam na koncerty kameralne „Muzyka i Słowo 2018”, które będą odbywały się w soboty o godz. 19.00, według następującego harmonogramu: 28 IV; 12 V; 26 V; 9 VI; 23 VI.  
  • Na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl) można codziennie korzystać z transmisji mszy świętej i innych uroczystości. Na ogólnym menu jest pozycja TV.
  • Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium https://www.facebook.com/trzyhostiepoznan/
  • Polecam dewocjonalia i pamiątki, które można nabyć w Kaplicy Cudu Eucharystycznego po mszy św. w czwartek i niedzielę; w sposób szczególny nową serię książek Nasi Orędownicy.

 

 

 

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu.

 

ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium

POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...