Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

I. Niedziela  Adwentu – 2 grudnia 20181. Przeżywamy pierwszą niedzielą Adwentu, czasu przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana. 

2. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W sanktuarium znajduje się cudowna figura Matki Najświętszej. Zapraszam serdecznie na mszę św. o godz. 18.00, po której zostanie odprawione nabożeństwo maryjne. Oprawa muzyczna w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu: Agnieszki Pelc sopran, Dominika Kaczmarka, organy. 

3. W tym samym dniu (8 XII) odbędzie się w Poznaniu Procesja Światła. Procesja wyruszy z kościoła św. Małgorzaty na Śródce o godz. 17.00 i przejdzie przez most Biskupa Jordana do Figury Matki Bożej przy kościele Panny Maryi in Summo na Ostrowie Tumskim. Po procesji, ok. godz. 18.00, zostanie odprawiona msza święta w katedrze.

4. W niedzielę 9 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się kolejna prezentacja ramach Verba Sacra. Zostanie zaprezentowana Druga Księga Samuela. Wybór i komentarz – ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot. Wystąpi aktor telewizyjny i filmowy Wojciech Żołądkowicz. Oprawa muzyczna – Katarzyna Stroińska-Sierant z zespołem.

5. W każdy wtorek modlimy się za wstawiennictwem św. Kaspra del Buffalo w intencji cierpiących z powodu choroby nowotworowej.  Zapraszam rodziny, przyjaciół i znajomych a także służbę zdrowia do wspólnej modlitwy w intencji chorych. 

6. W każdą środę polecamy Matce Królowej Przenajdroższej Krwi małżonków pragnących zostać rodzicami. Zapraszam do wspólnej modlitwy zarówno małżonków, jak i rodziny oraz przyjaciół i znajomych. 

7. Na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl) można codziennie korzystać z transmisji mszy świętej i innych uroczystości. Na ogólnym menu jest pozycja TV.

8. Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium https://www.facebook.com/trzyhostiepoznan/ 

9. Polecam dewocjonalia i pamiątki, które można nabyć w Kaplicy Cudu Eucharystycznego po mszy św. w czwartek i niedzielę; w sposób szczególny nową serię książek Nasi Orędownicy.

10. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu. 


ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium 

POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...