Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa w Poznaniu

 

 

 

Trójcy Przenajświętszej  – 11 czerwca 2017

 

 

 

1.      Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

2.      W dzisiejszą niedzielę odbędzie się Archidiecezjalny Marsz dla Życia pod hasłem „Każdy jest ważny”. Spotkanie rozpocznie się festynem rodzinnym o godz. 14.30 na pl. Wolności w Poznaniu. O godz. 15.45 wyruszy przemarsz do katedry poznańskiej, w której odprawiona zostanie msza święta.

3.      Archidiecezjalne uroczystości z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich odbędą we wtorek 13 czerwca w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Owińskach podczas uroczystej mszy św. o godz. 12.00.

4.      W najbliższy czwartek 15 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Centralna procesja eucharystyczna wyruszy w tym dniu po mszy św. o godz. 10.00 z kościoła Bożego Ciała i przejdzie ulicami Garbary i Chwaliszewo na Ostrów Tumski do katedry, gdzie ks. abp Stanisław Gądecki wygłosi kazanie i przedstawi Neoprezbiterów.

5.      W Uroczystość Bożego Ciała zapraszam na mszę świętą do Kaplicy Cudu Eucharystycznego o godz. 18.00.

6.      W następną niedzielę (18 VI) odbędzie się pielgrzymka mężczyzn „Od Józefa do Maryi”. Wymarsz o godz. 7.00 z bazyliki św. Józefa przy ul. Działowej do sanktuarium Matki Bożej w Tulcach.  

7.      W pierwszą niedzielę lipca (2 VII) przeżywać będziemy uroczystość ku czci Najświętszej Krwi Pana Jezusa. W sobotę 1 lipca od godz. 17.00-18.00 odbędzie się czuwanie modlitewne, po którym msza święta w wigilię uroczystości. Sumę odpustową odprawi ks. mgr Dawid Majda, tegoroczny neoprezbiter z  zgromadzenia Księży Filipinów. Po mszy świętej ks. Neoprezbiter udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego.

8.      W miesiącu czerwcu odprawiane jest nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i święta bezpośrednio po mszy świętej.

9.      Polecam dewocjonalia i pamiątki, które można nabyć w Kaplicy Cudu Eucharystycznego, po mszy św. w czwartek i niedzielę.Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu.

ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium  


POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...