Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

XIX. Niedziela Zwykła –  12 sierpnia 2018


  • W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zapraszam na uroczystą mszę świętą o godz. 10.00 z obrzędem poświęcenia ziół i kwiatów.
  • W sobotę 18 sierpnia przypada wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, której Relikwie znajdują się w sanktuarium.  Zapraszam na mszę świętą po której odbędzie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi wspólnota modlitewno-pokutna w intencji przebłagania i wynagrodzenia za grzechy świętokradztwa oraz zaniedbania kultu Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.
  • W niedzielę 19 sierpnia odbędzie się 71. Pokutny Marsz Różańcowy. Marsz rozpoczyna się od mszy św. w kościele Bożego Ciała o godz. 12.30, po której uczestnicy wyruszą ulicami Starego Miasta  do Sanktuarium Krwi Pana Jezusa (ok. 14.30), a potem do kościoła księży jezuitów przy ul. Szewskiej. Zakończenie w kościele oo. franciszkanów na Wzgórzu Przemysła (odnowienie Ślubów Jasnogórskich i zawierzenie się Niepokalanemu Sercu Maryi).
  • Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie odbędą się w Poznaniu  na Malcie, na Polanie Harcerza w niedzielę 26 sierpnia. Msza św. dziękczynna o godz.13.00 a następnie część obrzędowa i radosna.
  • Jubileuszowa pielgrzymka z okazji 1050-lecia archidiecezji poznańskiej do Rzymu odbędzie się w dniach  2-7 października 2018 roku.
  • Na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl) można codziennie korzystać z transmisji mszy świętej i innych uroczystości. Na ogólnym menu jest pozycja TV.
  • Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium https://www.facebook.com/trzyhostiepoznan/
  • Polecam dewocjonalia i pamiątki, które można nabyć w Kaplicy Cudu Eucharystycznego po mszy św. w czwartek i niedzielę; w sposób szczególny nową serię książek Nasi Orędownicy.

 

 

 

 

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu.

 

ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium

POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...