Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

II Niedziela Adwentu - 10 grudnia 2017


 

  • Dzisiejsza niedziela z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest przeżywana jako „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”.
  • Dzisiaj o godz. 17.00 w katedrze poznańskiej odbędzie się kolejna prezentacja Verba Sacra. Zostanie zaprezentowana Księga Kapłańska. Wybór i komentarz ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot. Wystąpi aktor Teatru Polskiego z Wrocławia Michał Chorosiński, a towarzyszyć mu będzie zespół muzyczny pod kierunkiem Katarzyny Stroińskiej-Sierant.
  • W środę 13 grudnia mija 36. rocznica tragicznych wydarzeń Stanu Wojennego. W czasie wieczornej Eucharystii będziemy modlić się za ofiary reżimu socjalistycznego.
  • W niedzielę 17 grudnia odbędzie się 63. Pokutny Marsz Różańcowy organizowany przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. Początek w kościele Bożego Ciała  (msza św. godz. 12.30) następnie ok. godz.13.30 przemarsz ulicami Starego Miasta  z modlitwą różańcową do kościoła na Wzgórzu Przemysła (godz. 15.30 odnowienie Ślubów Jasnogórskich i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi).
  • Nawiązując do tradycji muzycznej sanktuarium zapraszam na koncerty kameralne: „Muzyka i słowo”, które odbywają się w soboty o godz. 19.00. Po koncercie krótka prezentacja kościoła. Na najstarszych organach w Poznaniu i Wielkopolsce koncertują artyści z Akademii Muzycznej w Poznaniu: 16 XII – Hubert Szreder (organy), Marta Michalak (skrzypce).
  • Na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl) można codziennie korzystać z transmisji mszy świętej i innych uroczystości. Na ogólnym menu jest pozycja TV.

 

Polecam dewocjonalia i pamiątki, które można nabyć w Kaplicy Cudu Eucharystycznego, po mszy św. w czwartek i niedzielę.

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu.

 

 

ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium 

POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...