Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

XIX. Niedziela Zwykła – 15 sierpnia 2017

 

 

  • Zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Gemmy Galgani (patronki nawrócenia i pojednania), które odprawiane jest drugą sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 18.00.

  • We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.  Uroczysta msza św. z obrzędem poświęcenia ziół i kwiatów o godz. 10.00. Po mszy św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary na Caritas Archidiecezjalną.

  • W piątek 18 sierpnia wspomnienie liturgiczne bł. Sancji Szymkowiak, której relikwie znajdują się w sanktuarium. Po mszy św.  zostanie odbarwione nabożeństwo ku czci Błogosławionej. 

  • W sobotę 19 sierpnia odbędzie się Archidiecezjalny Kongres Trzeźwości. O godzinie 11.00 w katedrze poznańskiej zostanie odprawiona msza święta, której będzie przewodniczył ks. abp Stanisław Gądecki, a homilię wygłosi ks. bp Tadeusz Bronakowski. Następnie o godzinie 13.00 w Muzeum Brama Poznania rozpocznie się konferencja pt. „Ku trzeźwości narodu – odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządów” z wykładami i dyskusją panelową.

  • Tegoroczne archidiecezjalne dziękczynienie za plony, obchodzone jako „Dożynki archidiecezjalno-samorządowe” pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Balcerka odbędzie się w Sielinku koło Opalenicy, w niedzielę 20 sierpnia. Msza św. dziękczynna  o godz. 13.00 następnie część obrzędowa i radosna – łącznie z zabawą taneczną.

  • W następną niedzielę odbędzie się 59. Pokutny Marsz Różańcowy, który rozpocznie się o godz. 11.00 mszą św. w kościele Bożego Ciała. Na zakończenie w Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej o godz. 13.30 nastąpi odnowienie Ślubów Jasnogórskich i zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

  • W naszym sanktuarium codziennie po mszy św. odprawiana jest litania  do Najświętszej Krwi Pana Jezusa, z możliwością uzyskania odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami).

  • 10 września na stadionie miejskim w Buku podczas uroczystej Eucharystii o godzinie 12.00 ks. abp Stanisław Gądecki dokona koronacji na prawie diecezjalnym cudownego wizerunku Matki Bożej Bukowskiej Literackiej.

  • Polecam dewocjonalia i pamiątki, które można nabyć w Kaplicy Cudu Eucharystycznego, po mszy św. w czwartek i niedzielę.

 

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu.

 

                                          ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium