Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

XI. Niedziela Zwykła –  17 czerwca 2018


  • W niedzielę godz. 17.00 w poznańskiej katedrze kolejna prezentacja ramach VERBA SACRA.  Zostanie zaprezentowana Księga Jozuego. Wybór i komentarz – ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot.  Wystąpi aktor Dariusz Bereski, laureat Konkursu o Grand Prix im. Mieczysława Kotlarczyka. Oprawa muzyczna w wykonaniu Michała Hajduczeni, znanego z wykonań muzyki cerkiewnej i słowiańskiej.
  • W piątek 22 czerwca rozpoczną się centralne uroczystości 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. Zapraszamy na procesję ze wzgórza Przemysła do fary – o godz. 17.00 i świętowanie z Maryją w Cudy Wielmożną Panią Poznania: 18.00  – Eucharystia i czuwanie modlitewne, 21.00 – Apel, 24.00 – Pasterka Maryjna; 6.00; 8.00; 12.30 – Eucharystia

  •              W sobotę procesja z fary do katedry pod przewodnictwem legata papieskiego  ks. kard. Duki o godz. 13.30 i na placu przy katedrze świętowanie jubileuszu podczas Eucharystii o godz. 17.00, następnie Wielbienie prowadzone przez młodzież. W niedzielę festyn rodzinny przy katedrze z mszą św. o godz. 13.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach (szczegółowy plan w kruchcie kościoła).
  •               W sobotę 23 czerwca o godz. 19.00 ostatni przed wakacjami koncert kameralny  „MUZYKA i SŁOWO 2018”. Na organach grać będzie prof. dr hab. Sławomir Kamiński, a na oboju prof. dr hab. Tomasz Gubański.
  •               W miesiącu czerwcu odprawiane jest nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele i święta bezpośrednio po mszy świętej.

  • Na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl) można codziennie korzystać z transmisji mszy świętej i innych uroczystości. Na ogólnym menu jest pozycja TV.
  • Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium https://www.facebook.com/trzyhostiepoznan/
  • Polecam dewocjonalia i pamiątki, które można nabyć w Kaplicy Cudu Eucharystycznego po mszy św. w czwartek i niedzielę; w sposób szczególny nową serię książek Nasi Orędownicy.

 

 

 

 

Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu.

 

ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium

POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...