Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

IX. Niedziela Zwykła (Najświętszej Trójcy)  – 16 czerwca 20191. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się 81. Pokutny Marsz Różańcowy, który  rozpoczyna się od mszy św. w kościele Bożego Ciała o godz. 12.30, po której uczestnicy idą ulicami Starego Miasta  do Sanktuarium Krwi Pana Jezusa (ok. 14.30), a potem do kościoła księży jezuitów przy ul. Szewskiej. Zakończenie w kościele oo. franciszkanów na Wzgórzu Przemysła (odnowienie Ślubów Jasnogórskich i zawierzenie się Niepokalanemu Sercu Maryi).

2. Centralna procesja eucharystyczna miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała (20 VI br.) po mszy św. o godz. 10.00 odprawionej przez ks. abp S. Gądeckiego z biskupami pomocniczymi i neoprezbiterami i przejdzie ulicami: Krakowską, Garbarami, Wielką, Chwaliszewem na Ostrów Tumski. Przy ostatnim ołtarzu na Ostrowie Tumskim, ks. Arcybiskup wygłosi Słowo Boże i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz przedstawi nowo wyświęconych Księży. Na zakończenie uroczystości w katedrze zostanie odprawiona msza święta.

3. W sanktuarium msza święta odpustowa (20 VI br.) w kaplicy cudu eucharystycznego o godz. 18.00. 

4. W piątek 28 czerwca o godz. 19.00 ks. abp S. Gądecki odprawi mszę św. z kazaniem w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach, po czym nastąpi procesja eucharystyczna, która przejdzie ulicą Dąbrowskiego, Mostem Teatralnym i aleją Niepodległości na plac Mickiewicza. Na zakończenie procesji odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę i święta po mszy św. o godz. 10.00. 

6. W niedzielę 7 lipca przeżywać będziemy odpust Najświętszej Krwi Pana Jezusa. Przygotowaniem do uroczystości będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek i sobotę (od 17.00-18.00) oraz nauki pasyjne, które  wygłoszą księża profesorowie z KUL: Włodzimierz Bielak, Tomasz Moskal i Jan Walkusz. 

7. Wczoraj odbył się ostatni przed wakacjami koncert kameralny „Muzyka i Słowo”. 

Wystąpili profesorowie Akademii Muzycznej w Poznaniu: Elżbieta Karolak – organy; Tomasz Gubański – obój. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom tego projektu, którzy koncertowali w kolejne soboty w sanktuarium. 

8. Na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl) można codziennie korzystać z transmisji mszy świętej i innych uroczystości. Na ogólnym menu jest pozycja TV.

9. Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium: www.facebook.com/trzyhostiepoznan. 

10. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia, a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu. 


ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium 

POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...