Komunikaty Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa

XXVIII. Niedziela Zwykła – 13 października 2019

 

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski oraz kolejna prezentacja Verba Sacra, która rozpocznie się o, godz. 17.00 w katedrze poznańskiej. Zaprezentowana będzie Księgi Kronik. Wystąpi Krzysztof Dzierma, odtwórca postaci Proboszcza w filmie „Jak u Pana Boga za piecem”. Oprawa muzyczna – Katarzyna Stroińska-Sierant z zespołem. 

2. W tym tygodniu w liturgii wspinamy: we wtorek (15 X) św. Teresę do Jezusa; w środę (16 X) św. Jadwigę Śląską; w czwartek (17 X) św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek (18 X) św. Łukasza – patrona służby zdrowia.

3. W środę 16 października o godz. 21.00 w Parku św. Jana Pawła II (dawne Łęgi Dębińskie) odbędzie się spotkanie modlitewne w kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. 

4. W sobotę po mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wynagrodzenia za grzechy świętokradztwa i zaniedbanie kultu Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (od 19.00-20).

5. W następną niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. 

6. W niedzielę (20 IX) odbędzie się 85. Pokutny Marsz Różańcowy, który  rozpoczyna się od mszy św. w kościele Bożego Ciała o godz. 12.30, a kończy w kościele oo. franciszkanów na Wzgórzu Przemysła (odnowienie Ślubów Jasnogórskich i zawierzenie się Niepokalanemu Sercu Maryi).

7. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa różańcowe na które odprawiane są codziennie o godz. 17.30. W niedzielę odmawiamy jedną dziesiątkę różańca bezpośrednio po mszy świętej.

8. Na stronie internetowej sanktuarium (www.trzyhostie.pl) można codziennie korzystać z transmisji mszy świętej i innych uroczystości. Na ogólnym menu jest pozycja TV.

9. Zapraszam do korzystania i tzw. „polubienia” Facebook sanktuarium: www.facebook.com/trzyhostiepoznan. 

10. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii minionego tygodnia, a także za złożone ofiary (taca, skarbony i konto) oraz wszelkie dobro na rzecz tutejszego sanktuarium. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej do Najświętszej Krwi Pana Jezusa w nowym tygodniu. 


ks. Leszek Wilczyński, kustosz sanktuarium 

POZNAŃSKI TRAKT EUCHARYSTYCZNY przeczytaj więcej...